Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události

Příspěvky

Přílezský radar demolován!

6. 3. 2014

O zajímavou a cennou vojenskou památku bylo ochuzeno Toužimsko na začátku roku 2014, když byl nákladně zdemolován objekt radaru FuMG 404 Jagdschloss, pozůstatek někdejší německé radarové stanice I. řádu ENGERLING a po roce 1945 první vojenské radarové základny Československé armády a jeho nově vzniklého radiolokačního vojska.

 

Regenerace náměstí Jiřího z Poděbrad ukončena, zapomeňte!

7. 12. 2013

touzim--namesti-odhaleni-2013.12bo--15-minis.jpgVe středu 4. prosince naplánovala toužimská radnice ve spolupráci s firmou Metrostav, a. s., slavnostní ukončení "Regenerace náměstí Jiřího z Poděbrad". Součástí slavnostního aktu, který byl zahájen ve 14 hodin, bylo také odhalení nově pořízené sochy Jiřího z Poděbrad. Více k celé akci včetně reportáží najdete v celém příspěvku.

 

Úprava historického jádra města a náměstí spěje ke smutnému závěru

2. 12. 2013

img_1018.jpgTzv. "Regenerace náměstí Jiřího z Poděbrad" v Toužimi pomalu, ale jistě spěje ke svému, poněkud smutnému závěru. Generální dodavatel Metrostav, a. s., předal městu téměř dokončenou stavbu, jejíž veřejné ukončení, spojené s odhalením nově zřízené sochy Jiřího z Poděbrad proběhne již ve středu 4. prosince ve 14:00 hodin. Toužimskou i kulturní veřejností dlouho očekávaná stavba, která měla vrátit historickému náměstí původní krásu a lesk, nakonec dopadla žalostně. Více v celém příspěvku. 

 

Oslavy 115 let trati Rakovník-Bečov nad Teplou a Den železnice na Karlovarsku 2013

11. 10. 2013

V rámci regionálních oslav Dne železnice na Karlovarsku 2013 proběhla v sobotu 5. října 2013 oslava 115. výročí otevření železniční tratě Rakovník-Protivec-Bochov-Bečov nad Teplou.

Při této akci bylo možné na toužimském nádraží spatřit drážní vozidla, která zde běžně nejezdí, a to jak historická, tak i ta nejmodernější. Tato mimořádná akce se těšila velkému zájmu obyvatel Toužimi i ostatních míst na trati.

Více o akci na webu Českých drah, a.s. ZDE

 

Devastace historického jádra pokračuje

7. 8. 2013

Přestavba velké části historického jádra města, zahájená ve druhé polovině roku 2012 se v roce 2013 rozběhla naplno. Tato velmi kontroverzní investice města Toužimi již pohltila mnoho miliónů.

 

Vyjádření ASORKD k "revitalizaci" náměstí Jiřího z Poděbrad v Toužimi

28. 1. 2013

Obavy z plánovaného znehodnocení historického jádra města Toužimi, kde má proběhnout rozsáhlá stavební akce "Regenerace náměstí Jiřího z Poděbrad" sdílí nejen místní ochránci památek, ale i další jednotlivci a organizace. Jejich názor podpořila také Asociace pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR - stanovisko najdete v celém příspěvku.